اخبار

تبلور تمام عیار بانکداری الکترونیکی در موسسه اعتباری ملل

اهمیت بانکداری الکترونیکی و بروز شدن سامانه های بانکی با استفاده از جدیدترین فن آوری های روز دنیا ، همواره یکی از دغدغه های اصلی شبکه بانکی کشور بوده است به نحوی که شاهد هستیم امروز هر بانک و یا موسسه مالی دارای یک همراه بانک بوده و در عصر اینترنت این اپلیکیشن های مالی هستند که حرف اول را در این عرصه می زنند. بانکداری اینترنتی به‌واسطه افزایش تعاملات اقتصادی کشورها، هر روز بر اهمیت آن افزوده می‌شود و براساس تکنولوژی روز دنیا در راستای کاهش بوروکراسی نظام بانکی، راهکارهای راحت‌تری در برقراری ارتباط مالی و اقتصادی پیش رو قرار داده است.

به گزارش پایگاه خبری ارز سهم  ، بانکداری اینترنتی به‌واسطه افزایش تعاملات اقتصادی کشورها، هر روز بر اهمیت آن افزوده می‌شود و براساس تکنولوژی روز دنیا در راستای کاهش بوروکراسی نظام بانکی، راهکارهای راحت‌تری در برقراری ارتباط مالی و اقتصادی پیش رو قرار داده است.
با رشد روزافزون حجم تجارت الکترونیکی در جهان و با توجه به نیاز تجارت به انجام عملیات بانکی جهت نقل و انتقال منابع مالی، بانکداری الکترونیکی نقش بسیار مهمی در تجارت الکترونیکی یافته است. استقرار بانکداری الکترونیکی، یکی از مسائل مهمی است که امروزه از ضروریات صنعت نوین بانکداری به حساب می‌آید.بانک‌ و موسسات مالی که در ارائه خدمات همگانی، این‌گونه خدمات را از دست می‌دهند، با خطر ازدست‌دادن تعداد زیادی از مشتریان خود مواجه می‌شوند و برعکس، بانک‌هایی که با سرعت به سوی ارائه این خدمات می‌روند، فرصت آن را خواهند داشت که مشتریان بیشتری را جذب کنند.
از حذف مبادلات فیزیکی، کاهش هزینه در چاپ ، توزیع و نگهداری اسکناس، کاهش مخاطرات نقل‌وانتقال اسکناس ، افزایش سرعت گردش پول ، تسویه‌حساب‌ها و مبادله‌های بانکی برای مشتریان ، افزایش رونق کسب وکار، کاهش میل نقدینه‌خواهی، ارتقای نظام بانکداری کشور، ارتقاء خدمات رسانی، کاهش مخاطرات شیوع بیماری کرونا با کاهش مراجعات حضوری به بانکها ، اقبال روز افزون مشتریان به پرداخت های مجازی، کاهش هزینه تولید و صرفه جویی میلیاردها ریال با ارائه خدمات متنوع بانکی در عصر اینترنت و ….. می توان به عنوان مزایای بانکداری الکترونیکی یاد کرد.
پویانگار ملل (فام) یکی از همین اپلیکیشن های نوین بانکداری می باشد که در راستای اهداف بانکداری الکترونیک توسط شرکت تجارت الکترونیک و فناوری اطلاعات ملل ( فام) پیاده‌سازی و طراحی شده است که شامل مجموعه‌ای از خدمات بانکی، مالی و رفاهی و… می باشد. استفاده از این نرم‌افزار سبب صرفه جویی در هزینه، زمان و همچنین دسترسی به سرویس‌ها و افزونه های متعددی برای انجام عملیات بانکی می‌شود که از ویژگی های اصلی آن می توان به خدمت نوین، احراز هویت غیرحضوری مشتریان و افتتاح حساب غیر حضوری و همچنین صدور کارت و فعال سازی رمز دوم به صورت خودکار و متمرکز، اشاره کرد. استفاده از این نرم‌افزار سبب صرفه جویی در هزینه، زمان و همچنین دسترسی به سرویس‌ها و افزونه‌های (Module) متعدد برای انجام عملیات بانکی می‌شود.
در نسخه جدید نرم افزار فام (پویانگار ملل) می توان از امکانات جدیدی همچون : شعبه یاب هوشمند، فروش انواع بیمه (بیمه شخص ثالث، بدنه، موتور، مسافرتی، تجهیزات الکترونیک، درمان، کرونا و…)، امکان ثبت نام اتباع خارجی، امکان معرفی دوستان، امکان قرار دادن رمز ورود به برنامه و دریافت پیامک رمز دوم پویای کلیه بانک ها به صورت خودکار در زمان انجام تراکنش ها با اجازه اشخاص بهره برد. همچنین نرم افزار فام امکاناتی همچون انتقال وجه کارتی، دریافت موجودی، خرید شارژ و بسته اینترنتی، مشاوره پزشکی، احراز هویت سجام، استعلامات و بسیاری امکانات متنوع را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد و در نسخه آتی امکان ثبت، تایید دریافت، انتقال و… چک های صیادی افزوده خواهد شد. لازم بذکر است که نرم افزار فام دارای سه نسخه اندروید، IOS و وب می باشد.همچنین فام از استاندارد دسترس پذیری جهت استفاده هموطنان روشن دلان نیز پشتیبانی می کند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا