اخبار

تنفسی دوباره برای کسب‌و‌کارهای حوزه فناوری

در پی نشست اخیر اتحادیه فناوران رایانه تهران با سازمان امور مالیاتی، بخش اعظمی از مشکلات مؤدیان این صنف در زمینه جریمه‌های مالیاتی برطرف شد. این اقدام، تنفسی دوباره برای کسب‌و‌کارهای حوزه فناوری محسوب می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ارزسهم، به نقل از همراه پرس، محمدرضا فرجی‌تهرانی، رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران، در این زمینه گفت: «برخی واحدهای صنفی فناوران رایانه با مشکلات مالیاتی روبه‌رو شده بودند. اما در نشست اخیر ما با سازمان امور مالیاتی، توانستیم جریمه‌های میلیاردی برخی اعضا را اصلاح و از تعطیلی کسب‌و‌کارها جلوگیری کنیم.»

وی افزود: «در این نشست، بخش اعظمی از مشکلات مؤدیان برطرف شد. همچنین، مدیران سازمان امور مالیاتی با شنیدن برخی مشکلات اعضای این صنف، بخشی از جریمه‌های میلیاردی اعضا را اصلاح کردند.»

فرجی‌تهرانی با اشاره به اینکه این اصلاحات، تأثیر مثبتی بر کسب‌و‌کارهای حوزه فناوری خواهد داشت، گفت: «اصلاح جریمه‌های مالیاتی، کمک می‌کند تا مؤدیان با خیالی آسوده‌تر به فعالیت خود ادامه دهند و از تعطیلی کسب‌و‌کارهایشان جلوگیری شود.»

براساس گزارش‌های منتشر شده، برخی واحدهای صنفی فناوران رایانه تهران با جریمه‌های مالیاتی میلیاردی از سوی سازمان امور مالیاتی مواجه شده بودند. این جریمه‌ها، ناشی از عدم ارائه به‌موقع اظهارنامه مالیاتی، عدم پرداخت مالیات در موعد مقرر و همچنین، عدم ارائه اسناد و مدارک مورد نیاز سازمان امور مالیاتی بود.

نشست اخیر اتحادیه فناوران رایانه تهران با سازمان امور مالیاتی، به منظور رسیدگی به این مشکلات برگزار شد. در این نشست، نمایندگان اتحادیه فناوران رایانه تهران، مشکلات مؤدیان این صنف را با مدیران سازمان امور مالیاتی مطرح کردند.

در نهایت، پس از بررسی‌های انجام شده، بخش اعظمی از مشکلات مؤدیان این صنف برطرف شد. همچنین، برخی از جریمه‌های میلیاردی مؤدیان نیز اصلاح شد.

این اصلاحات، تأثیر مثبتی بر کسب‌و‌کارهای حوزه فناوری خواهد داشت. با اصلاح جریمه‌های مالیاتی، مؤدیان این صنف می‌توانند با خیالی آسوده‌تر به فعالیت خود ادامه دهند و از تعطیلی کسب‌و‌کارهایشان جلوگیری شود.

پایان پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا