اخبار

تحریم، تهیه مواد اولیه و سرعت انتقال پول توسط سیستم بانکی کشور چالش اصلی صنعت آرایشی و بهداشتی

محمدرضا بحیرایی حجم گردش مالی لوازم آرایشی و بهداشتی را حدود ۶۵ تا ۷۰ همت عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری ارزسهم، به نقل از پایگاه خبری تولید و اقتصاد(تولید آنلاین)، دکتر محمدرضا بحیرایی مدیرعامل شرکت طنازگستر آسیا و رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان و واردکنندگان لوازم آرایشی، بهداشتی و عطریات در خصوص برگزاری همایش کازموپرایوت(تولید بدون کارخانه) به خبرنگار ما گفت: این رویداد برای اولین بار اتفاق می افتد و امروز در دنیا اکثر برندها کارخانه ندارند و سی تا پنجاه برند در یک کارخانه تولید می‌شوند که به این عمل out source یا قراردادی یا تولید بدون کارخانه گفته می‌شود.

بحیرایی در ادامه بیان کرد: برگزاری این رویداد یک اتفاق مهم است و از همه فعالین این بخش دعوت می‌کنیم تا با حضور در این همایش تجربیاتشان را به اشتراک بگذارند زیرا این موضوع به صنعت کشور، کارآفرینی و اقتصاد سلامت کمک می کند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق ایران درباره چالش موجود در صنعت آرایشی و بهداشتی گفت: وجود تحریم، تهیه مواد اولیه و سرعت انتقال پول توسط سیستم بانکی کشور از چالش‌های موجود این صنعت است همچنین دستگاههای نظارتی در بحث تاسیس کارخانه،همکاری لازم را به خوبی انجام نمی‌دهند.

مدیرعامل شرکت طنازگستر آسیا عنوان کرد: بیشترین گردش مالی داروخانه ها در بخش صنعت آرایشی و بهداشتی است و به دلیل یارانه دولت، قیمت دارو در ایران نسبت به کشورهای منطقه پایین تر بوده و با قیمت دستوری گردش مالی زیادی ندارد.

بحیرایی در ادامه افزود: دولت حمایتی از صنعت آرایشی و بهداشتی نکرده است و حتی قوانین دولت بسیاری از مواقع دست و پا گیر نیز بوده است.

رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان و واردکنندگان صنعتی آرایشی،بهداشتی و عطریات اظهار کرد: حدود ۶۵ تا ۷۰ همت گردش مالی لوازم آرایشی و بهداشتی است و طبق گزارش های سازمان مبارزه با کالای قاچاق ۲.۵ تا ۳ درصد در این صنعت قاچاق صورت می گیرد که بیشترین قاچاق نیز محصولات غیر اصل و تقلبی هستند.

این فعال صنعت همچنین بیان کرد: در حدود ۱۰ الی ۱۵ درصد این رقم نیز صادرات صورت می گیرد.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار ما مبنی براینکه “مصرف کننده چگونه از اصالت کالا اطمینان پیدا کند؟” گفت: داروخانه ها مکانی معتبر و ایمن برای تهیه محصولات مراقبتی پوست و مو است زیرا داروخانه تحت نظارت کامل سازمان غذا و دارو می باشد و حضور پزشک داروساز و آگاهی از عواقب فروش محصولات غیر اصل از این موضوع جلوگیری می‌کند.

محمدرضا بحیرایی در پایان گفت: صنعت آرایشی و بهداشتی در سلامت کشور بسیار موثر است و اگر این صنعت کار خود را به خوبی انجام ندهد حلقه درمان دچار اشکال خواهد شد و هزینه های هنگفتی هم برای مردم و هم برای دولت خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا