اخبار

اولین اوراق مرابحه ارزی رونمایی شد

صبح امروز با حضور رئیس کل بانک مرکزی و مدیران ارشد بانکی از اولین اوراق مرابحه ارزی رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری ارزسهم، علی سعیدی مدیرعامل مرکز مبادله ارز و طلا در مراسم رونمایی از اولین اوراق مرابحه ارزی گفت: تمرکز فعالیت‌های این مرکز مبتنی بر ارز و طلا است، از آنجایی که قیمت این دو دارایی مالی همه فعالان اقتصادی و مردم را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد این مرکز مأموریت مهمی دارد.

سعیدی افزود: مرجعیت رسمی در بازارهای ارز و طلا امری بسیار مهم بوده و فرآیندهای مختلف کشف قیمت، معاملات انجام شده باعث شود بازار غیررسمی روز به روز کاهش پیدا کند.

رئیس مرکز مبادله ارز و طلا گفت: باید با نیازسنجی فعالان اقتصادی به تمام نیازها پاسخ دهیم، در حوزه‌های مختلف از دستگاه‌های ذی ربط کمک خواهیم گرفت، امیدواریم تأمین ارزی صنعت را بتوانیم به درستی انجام دهیم.

سعیدی ادامه داد: در آینده قراردادهای مختلف مانند سلف ارزی را رونمایی خواهیم کرد، تا به امروز ۵۹۲ میلیون دلار و ۱۹۲ میلیون یورو برای نیازهای ضروری تخصیص یافته است، عددها کوچک است اما به دلیل تعداد معاملات بالا بسیار مهم است.

وی افزود: حداقل سرمایه برای این اوراق یک میلیون یورو است، دوره پذیره نویسی از هفته گذشته انجام شده و برای سری اول ۱۰۰ میلیون یورو پذیره نویسی شده و پذیره نویسی اول تکمیل شده است.

سعیدی در پایان گفت: درسری اول بانک ملت و در سری دوم هلدینگ خلیج فارس مسئولیت این اوراق را دارند.

پایان پیام/

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا