اخبار

با حضور مشاور رییس جمهور صورت گرفت؛

افتتاح و بهره‌برداری از ۲ واحد تولیدی در منطقه آزاد انزلی

دو واحد تولیدی صنعتی با سرمایه گذاری 2700 میلیارد ریالی و اشتغالزایی مستقیم برای 95 نفر در منطقه آزاد انزلی به بهره برداری رسید.

به گزارش ارزسهم، با حضور «حجت اله عبدالملکی» مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، دو طرح سرمایه گذاری تولیدی- صنعتی با میزان سرمایه گذاری 2700 میلیارد ریالی بخش خصوصی که زمینه اشتغالزایی مستقیم برای 95 نفر را فرآهم نمود، به صورت رسمی مورد بهره برداری قرار گرفت.
در این برنامه کاری که «محمد سجاد سیاهکارزاده» رئییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان نیز حضور داشت، ابتدا طرح سرمایه گذاری تولید یخچال های صنعتی افتتاح شد؛ واحد تولیدی صنعتی ای که در فضایی به مساحت 2000 متر مربع در دو طبقه با حجم سرمایه گذاری به ارزش 1850 میلیارد ریالی برای 60 نفر به صورت مستقیم ایجاد شغل نموده است.
گفتنی است مجموعه تولیدی مزبور پیش از این وارد کننده یخچال صنعتی بوده که با همکاری و مشاوره های ارائه شده از سوی سازمان به عرصه تولید ورود کرده و با بهره گیری از تکنولوژی خط تولید کشور ترکیه، کارخانه فوق را احداث نموده است.
بنا براین گزارش، بهره برداری از طرح توسعه واحد تولید لامپ و چراغ های LED دومین مجموعه تولیدی-صنعتی بود که با حضور دبیر شورای عالی و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در مدار تولید قرار گرفت.
براین اساس شرکت چینی که با عنوان «کوروش پارس» اقدام به سرمایه گذاری در نخستین منطقه آزاد شمال کشور نموده، در فضایی به مساحت 1600 متر مربع با صرف هزینه 850 میلیارد ریالی بخش دوم کارخانه خود را ایجاد و زمینه اشتغالزایی 35 نفر را نیز فرآهم ساخته است.

گفتنی است منطقه آزاد انزلی با دارا بودن 2250 هکتار به عنوان کوچکترین منطقه آزاد کشور، دارای حدود 160 واحد تولیدی صنعتی فعال در دو شهرک صنعتی است و با توجه به نیازهای رو به رشد برای حضور در این منطقه، طرح احداث سومین شهرک صنعتی در پسکرانه مجتمع بندری کاسپین و همجوار خط ریل سراسری از سوی این سازمان در دستور کار قرار دارد.

پایان پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا